Wróć

BOLUS Z BIOTYNĄ

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że niebawem wprowadzimy do sprzedaży długo wyczekiwany produkt z linii BOLUSY dla bydla.

BOLUS Z BIOTYNĄ dla bydła dorosłego o wydłużonym czasie uwalniania - do 180 dni.

Po podaniu do pyska za pomocą specjalnego aplikatora, bolus dostaje się do czepca i rozpada na 3 części, z których następuje uwalnianie aktywnych składników:

Biotyna - dzienne uwalnianie 20 mg, Cynk, Kobalt, Mangan, Selen, Jod oraz ze środkowej części bolusa (wkładka) tlenek miedzi w postaci pręcików.

 

Biotyna jest witaminą niezbędną zarówno dla mikroflory żwacza, jak i całego organizmu. Jest konieczna do wytwarzania keratyny i substancji cementującej komórki rogu racicowego, także bardzo ważna dla spoistości rogu oraz odporności na działanie czynników zewnętrznych takich, jak woda czy gnojowica. Zapotrzebowanie na nią wrasta, gdy zwiększa się wydajność mleka np. na początku laktacji, przy jednoczesnym braku apetytu.

Kulejące krowy odczuwają silny ból, który znacząco obniża ich dobrostan oraz wpływa na zmniejszenie produkcji mleka i obniżenie płodności. Przyczyną kulawizn w 90 % są schorzenia racic. Kolejna laktacja krów (wiek), poziom produkcji mleka, stadium laktacji oraz sezon przeprowadzania korekcji racic.

Wg badań podawanych w literaturze, podawanie w dawce żywieniowej około 20 mg biotyny dziennie/krowę moze powodować obniżenie liczby kulawizn o 50%, już po 4-6 miesiącach od rozpoczęcia suplementacji (podawanie biotyny jałówkom i krowom zasuszonym do 3 miesięcy przed wycieleniem). Zawartość składników mineralnych w dawkach pokarmowych dla krów ma duże znaczenie w procesie tworzenia rogu racicowego. Najważniejsze jest zapewnienie zapotrzebowania na fosfor, wpań, cynk, miedź, selen i jod. Pasze objętościowe nie zawsze mają wystarczającą ilość tych składników zgodną z potrzebami krów. Dlatego zaleca się stałe uzupełnianie dziennych dawek pokarmowych dodatkami mineralnymi np. w formie bolusa.

Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż mamy zapewnioną uwalnianą w czepcu odpowiednią dawkę każdego dnia za pomocą jednej aplikacji.

Galeria zdjęć

JFARM Józef Gręda realizuje Projekt zatytułowany:

"Ugruntowanie pozycji lidera firmy JFARM poprzez kompleksowe działania inwestycyjne
mające na celu poszerzenie przestrzeni produkcyjnej o wyniki własnych innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych"